![]() |
|
|
Газифікація с. Козіївка Харківської області природним газом одноступеневою системою, з розробкою газифікації житлового будинку та рекомендацій по забезпеченню водопостачання, водовідведення та опалення будинку2.2.5 Розрахункові витрати За результатами розрахунків витрат газу різними категоріями споживачів з урахуванням рекомендацій по підключенню споживачів до газових мереж складаю зведену таблицю розрахункових витрат газу. На основі даних визначаю навантаження на мережі низького і високого тисків. Розрахунки веду в формі таблиці (дивись таблицю 2.6). Таблиця 2.6 - Зведена таблиця розрахункових витрат газу
Загальна годинна витрата природного газу с. Козіївка складає 2967,44 м3/год. 2.3 Система газопостачання 2.3.1 Вибір і обґрунтування систем газопостачання При виборі системи газопостачання я керувався слідуючими критеріями: економічність, надійність, безпечність та зручність в експлуатації. У дипломному проекті я запроектував одноступеневу систему газопостачання села Лутище. Газ до споживачів подається по газопроводам тільки середнього тиску Р = 400 кПа. Для підвищення надійності проектую змішану систему газопостачання, основні напрямки закільцьовані, а кінцеві ділянки - тупикові. Для будівництва систем газопостачання я вибрав поліетиленові труби. Для зниження тиску газу із середнього до низького проектую встановлення комбінованих будинкових регуляторів тиску газу типу РДГК-6. Навантаження на мережу середнього тиску складається із рівномірно розподіленого навантаження (житлові будинки і невеликі комунально-побутові підприємства) і зосередженого (котельня, свиноферма, ферма ВРХ і т.д.). 2.3.2 Визначення оптимальної кількості КБРТ Кількість РДГК-6, n, шт. визначаю за формулою n =, Vр.р - рівномірно розподілене навантаження на мережу середнього тиску (дивись таблицю 2.6) Vопт - оптимальна витрата газу одним, м3 / год [12]. n = = 337 шт. 2.4 Гідравлічний розрахунок газопроводів 2.4.1 Гідравлічний розрахунок газопроводів середнього тиску Мета розрахунку - визначення діаметрів труб для проходження необхідної кількості газу при допустимих втратах тиску, або навпаки - знаходження втрат тиску при транспортуванні необхідної кількості газу по трубам існуючого діаметру. Джерелом газопостачання мереж середнього тиску є магістральний газопровід. Гідравлічний режим роботи газопроводів призначаю виходячи з умов максимального використання розрахункового перепаду тиску. Розрахунок розподільчих мереж виконують у наступній послідовності: 1) Накреслюю розрахункову схему газопроводів на яку наносять: а) місце розташування зосереджених споживачів з вказівкою їх шифрів і навантажень (годинна витрата газу); б) схему газопроводів середнього тиску з поділом на ділянки. Нумерацію вузлів виконую починаючи від джерела газопостачання до найбільш віддаленого споживача; в) розрахункові витрати газу та геометричні довжини ділянок. В розрахункових схемах витрати газу спочатку наносять на відгалуження до кожного окремого споживача. На магістральних ділянках мережі витрати газу визначають у вигляді суми витрат для всіх відгалужень починаючи з самого віддаленого споживача. Спочатку знаходжу шляхові витрати газу на ділянках мереж згідно формули Vшл= Lпр*Vп, (2.18) Vшл= 90*0,41= 36,9 м3/год де Lпр-приведена довжина ділянки, м; Vп -питома витрата газу, м3/год. Приведену довжину ділянки визначаю за формулою Lпр= Lг*Ке*Кз, (2.19) Lпр =90*1*1=90 де Lг - геометрична довжина ділянки, м; Ке-коефіцієнт етажності (приймаю рівним одиниці); Кз-коефіцієнт забудови (для двосторонньої забудови Кз=1, для односторон ньої забудови Кз=0,5; для магістрального газопроводу Кз=0). Питому витрату газу визначаю за формулою Vп = Vгрп/?Lпрі, (2.20) Vп = 1488,04/3620 = 0,41 де Vгрп-навантаження на ГРП, м3/год; ?Lпрі-приведена довжина і-тої ділянки газопроводу, м. Розрахунки веду в формі таблиці (дивись таблицю 2.7) Сума шляхових витрат дорівнює рівномірно розподіленому навантаженню Vшл = Vр.р = 1488,04 м3/год Таблиця 2.7-Шляхові витрати газу
Визначаю вузлові витрати газу по формулі Vj = 0,5 mVшлі, (2.14) де Vшлі - шляхова витрата газу і-тою ділянкою, м3/год; m - кількість ділянок, які збігаються в і-тому вузлі. Вузлові витрати газу: V2 = 0,5 (V1-2 + V2-3) = 0,5 (0+36,9)=18,45 м3/год; V3 = 0,5 (V2-3 + V3-4 + V3-12) = 0,5 (36,9+61,5+32,8)=65,6 м3/год; V4 = 0,5 (V3-4 + V4-5+V4-13) = 0,5 (61,5+4,1+0)=32,8 м3/год; V5 = 0,5 (V4-5 + V5-15+ V5-6) = 0,5 (4,1+106,6+17)=63,85 м3/год; V6 = 0,5 (V5-6 + V6-7) = 0,5 (17+17)=17 м3/год; V7 = 0,5 (V6-7 + V7-16 + V7-8) = 0,5 (17+73,84+103)=96,92 м3/год; V8 = 0,5 (V7-8+ V8-17 +V8-9) = 0,5 (103+114,8+45,1)=131,45 м3/год; V9 = 0,5 (V8-9 + V14-9 +V9-10) = 0,5 (45,1+103+155,8)=151,95 м3/год; V10 = 0,5 (V9-10 + V10-11) = 0,5 (155,8+0)=77,9 м3/год; V11 = 0,5 (V10-11 + V11-17) =0,5 (0+144)=72 м3/год; V12 = 0,5 (V3-12 V12-13) =0,5 (32,8+62)=47,4 м3/год; V13 = 0,5 (V12-13 + V4-13 V13-14) = 0,5 (62+0+99)=80,5 м3/год; V14 = 0,5 (V13-14 + V14-9) =0,5 (99+103)=101 м3/год; V15 = 0,5 (V5-15 + V15-16) =0,5 (106,6+41)=73,8 м3/год; V16 = 0,5 (V15-16 +V7-16 +V17-16) =0,5 (41+73,84+270,6)=192,72 м3/год; V17 = 0,5 (V8-17 +V11-17 +V17-16) =0,5 (114,8+144+270,6)=264,7 м3/год. Сума вузлових витрат дорівнює рівномірно розподіленому навантаженню: Vj = Vр.р = 1488,04 м3/год. Знаходжу розрахункові витрати газу: вузол 16: V15-16 + V7-16 + V17-16 = V16 = 192,7 м3/год V15-16 = 50 м3/год V7-16 = 50 м3/год V17-16 = 92,72 м3/год вузол 15: V5-15 = V15-16 + V15 = 50+73,8=123,8 м3/год V5-15 = 123,8 м3/год вузол 17: V8-17 + V11-17 = V17-16 + V17 = 92,72+264,7=357,42 м3/год V8-17 = 150 м3/год V11-17 =207,42 м3/год вузол 11: V10-11 = V11-17 + V11-22 + V11 = 207,42+176,5+72=455,92 м3/год V10-11 = 455,92 м3/год вузол 10: V9-10 = V10-11 + V10-21 + V10 = 455,92+141,2+77,9=675,02 м3/год V9-10 = 675,02 м3/год вузол 9: V8-9 + V14-9 = V9-10 + V9 = 675,02+151,95=826,97 м3/год V8-9 = 326,97 м3/год V14-9 = 500 м3/год вузол 8: V7-8 =V8-17 + V8-9 + V8 = 150+326,97+131,45=608,42 м3/год V7-8 =608,42 м3/год вузол 14: V13-14 = V14-9 + V4-19+V14 = 500+141,2+101=742,2 м3/год V13-14 = 742,2 м3/год вузол 13: V12-13 +V4-13 = V13-14 + V13 = 742,2+80,5=822,7 м3/год V12-13 =322,7 м3/год V4-13 =500 м3/год вузол 12: V3-12 = V12-13 + V12 = 322,7+47,4=370,1 м3/год V3-12 = 370,1 м3/год вузол 7: V6-7 = V7-8 + V7-16 + V7 =608,42+50+96,92=755,34 м3/год V6-7 = 755,34 м3/год вузол 6: V5-6 = V6-7 + V6-20 + V6 = 755,34+844+17=1616,34 м3/год V5-6 = 1616,34 м3/год вузол 5: V4-5 = V5-6+ V5-15 + V5 = 1616,34+123,8+63,85=1803,99 м3/год V4-5 = 1803,99 м3/год вузол 4: V3-4 = V4-5 +V4-13 + V4 = 1803,99+500+32,8=2336,79 м3/год V3-4 = 2336,79 м3/год вузол 3: V2-3 = V3-12 + V3-4 + V3 = 370,1+2336,79+65,6=2772,49 м3/год V2-3 = 2772,49 м3/год вузол 2: V1-2 = V2-3 + V2-18 + V2 = 2772,49+176,5+18,45=2967,44 м3/год V1-2 = 2967,44 м3/год 2. Визначаю питому різницю квадратів тиску для головної магістралі, А, (кПа)2/м, по формулі А = , (2.15) де Рn - абсолютний тиск газу на виході з ГРС; Рк - абсолютний тиск газу на вході у найбільш віддаленого споживача, кПа; Li - довжина і-ої ділянки головної магістралі, м. А = = 88 кПа2/м 3. Орієнтуючись на різницю квадратів тиску по номограмі в залежності від витрати газу на ділянці та її довжини підбираю діаметр газопроводу, уточнюю дійсне значення величини Р2. Значення тиску в кінці ділянки визначаю по формулі Рк = , (2.16) де Рn - початковий тиск газу, кПа; Р2 - різниця квадратів тиску, (кПа)2. Рк = = 398 кПа Отриманий тиск є початковим для наступної, за напрямком руху газу, ділянки. Нев'язка тисків у найбільш віддаленого споживача не повинна перевищувати 10%. При ув'язуванні відгалужень у вузлових точках попередньо визначаю тиск газу, а потім знаходжу питому різницю квадратів тиску для даного відгалуження. 4. Нев'язка тисків у вузлових точках повинна бути не більше 10%. Початковий тиск прийняла 400 кПа. Мінімальний діаметр газопроводів мережі середнього тиску становить Дз S = 57 3 мм. Результати розрахунків зводжу в таблицю 2.8 (дивись таблицю 2.8) Таблиця 2.8 - Гідравлічний розрахунок газопроводів середнього тиску
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
![]() |
|
Рефераты бесплатно, реферат бесплатно, курсовые работы, реферат, доклады, рефераты, рефераты скачать, рефераты на тему, сочинения, курсовые, дипломы, научные работы и многое другое. |
||
При использовании материалов - ссылка на сайт обязательна. |